MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMIZabieg polecany jest osobom zestresowanym, przemęczonym (bez energii), prowadzącym mało aktywny fizycznie tryb życia, ale także po dużej aktywności - przetrenowaniu (napięte, bolące mięśnie).
Terapia trwa OK 2 godzin.
Znakomity dla osób chcących poznać zaskakujące odczucia na innym poziomie niż w masażu klasycznym i dla tych, dla których ważna jest równowaga fizyczna i duchowa, gwarantująca zdrowie, dobre samopoczucie i promienny wygląd. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Masaż można również wykonywać za pomocą kamieni wulkanicznycznych.
Masaż gorącymi kamieniami daje głębokie poczucie relaksu oraz wyciszenia. Pozwala pozbyć się stresu jaki się nagromadził w organizmie, redukuje zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny. Zabieg ten polega przede wszystkim na masowaniu, a nie tylko na układaniu ich na ciele klienta.
Ciepło kamieni relaksuje mięśnie i pobudza krążenie pozwalając na masaż o większej intensywności. Kiedy kamienie się ochłodzą można je zamienić znów na ciepłe. Stopy również są stymulowane w masażu gorącymi kamieniami używa się wtedy małych kamieni, wkładanych między palce stóp by spowodować uwolnienie od stresu i stymulować zakończenia nerwowe w stopach.

To najczęstszy zabieg wykorzystywany w salonach SPA i centrach terapeutycznych. Swoimi korzeniami sięga ok. 5000 lat wstecz kiedy była stosowana w Indiach ale również też w kulturze Majów.
 

MASAŻ MIODEMMiód ma unikalne właściwości: jest naturalnym biostymulatorem, regeneruje tkanki, wzmacnia pracę komórek i wytwarzanie mazi stawowej, zawiera dużo witamin, mikroelementów, enzymów.
Masaż miodem jest jedynym rodzajem masażu wyciągającym nagromadzone w organizmie toksyny przez skórę, zawdzięczamy to ściągającej toksyny właściwości miodu. Używamy go raczej jako środek leczniczy i tylko przez określony czas. Zazwyczaj organizm sam sygnalizuje kiedy ma dosyć. Masaż miodem wyciąga toksyny z co raz głębszych warstw, powoduje oczyszczanie komórkowe, otwiera pory, dotlenia, odstresowuje i relaksuje. Każdy masaż uwalnia od toksyn bo pobudza krążenie krwi i limfy, ale dzieje się to przez organy wydalania. Tutaj toksyny usuwają się przez skórę. Warto przypomnieć, ze skóra zajmuje powierzchnie ok. 6 m2 i znajduje się na niej od 14 do 18 tys. receptorów nerwowych. Masaż miodem oczyszcza lepiej jak sauna czy peeling, otwierają się pory, a skóra lepiej oddycha.
Pszczoła była otoczona boską czcią i szacunkiem w dawnych słowiańskich czasach. Niema drugiej takiej istoty która, jak pszczoła, służyłaby ludziom. Organizacja pszczelich rojów jest swoistym ideałem współistnienia, modelem życia społecznego, gdzie każdy zna swoje miejsce, każdy jest potrzebny i wie co ma robić dla dobra ogółu. Woskowe plastry są najwspanialszą konstrukcją budowlaną, inspirującą współczesnych architektów. Istnieje około 200 przysłów, związanych z pszczołą! I rzeczywiście, abyśmy mogli osłodzić szklankę wody łyżeczką miodu 5-6 tysięcy pszczół musi polecieć po nektar.

Można wybrać masaż całego ciała albo jego wybranych części – pleców, rąk, nóg, kolan brzucha. Masaż pleców jest stosowany najczęściej. Bóle pleców wszelakiego pochodzenia, sztywność mięśni, taki masaż poleca się przy zapaleniach mięśni, zapaleniach korzonków nerwowych oraz przeziębieniach, trądziku pleców – ale także niskie ciśnienie, ogólne problemy ciśnieniowe, zastoje limfy, problemy ze spaniem – przy tych zdrowotnych problemach zalecany jak masaż pleców jak i masaż całego ciała. Masaż odstresowuje i jest zalecany przede wszystkim dla zapobiegania postawania stanów chorobowych, wzmacnia system immunologiczny. Nadwaga, cellulitis, nerwice, stany depresyjne, stany po wylewie czy zawale – też są powodem, by poddać się temu „słodkiemu” masażowi. Chociaż taki słodki on nie jest. Jest czasami dosyć bolesny, można powiedzieć – na granicy wytrzymałości,


ZALECANA SERIA 10 ZABIEGÓW
 

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna jest praktyczną częścią medycyny

Zajmuje się ręcznym badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu (stawów, więzadeł, mięśni). Metoda ta pozwala na zwalczanie bólu kręgosłupa , stawów i kończ

Manipulacja jest szczególną dziedziną fizjoterapii, nie jest masażem.

Zmiany w kręgosłupie i tzw. przesunięcia kręgów powodują ucisk na nerwy i rdzeń kręgowy, co zaburza stan zdrowia, wyzwala silny ból i przyczynia się do powstawania wielu chorób. Istota manipulacji polega na korygowaniu ułożenia kręgów i stawów międzykręgowych, co poprawia funkcjonowanie kręgosłupa i zmniejsza ucisk na nerwy i rdzeń kręgowy powodując ustąpienie lub zmniejszenie dolegliwości


Pomaga m. in. w:

- schorzeniach kręgosłupa,

- ostrogach, halluksach, płaskostopiu

- rehabilitacji pourazowej,

- dyskopatii, skoliozy,

- zaburzeniach snu

- dolegliwości typu migrenowego

- schorzeniach bioder, kończyn górnych i dolnych

- dobieranie indywidualnych ćwiczeń,

- masaż manualny,

- rehabilitacja w domu klienta,

- akupresura.